محل تبلیغات شما

درخبرها خواندم در یک نشست هم اندیشی #سینمای_کودک_و_نوجوان، خانم #نادره_ترکمانی نویسنده و کارگردان سینمای کودک در ارتباط با انتخاب فیلم داوران کودک و نوجوان #سی_و_دومین_جشنواره_بین_المللی_فیلم_های_کودکان_و_نوجوانان_اصفهان نکته ایی را اینگونه بیان فرمودند که :
(( در جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان داوران کودکی که به فیلم " #قطار_آن_شب " رای دادند کاملا آموزش دیده بودند که باید همانند بزرگسالان فیلم را ببینند یعنی چه که می‌گویند شما کودک هستید در واقع این بچه‌ها ‌در جشنواره شست و شوی مغزی شده بودند.))
اینجانب #فریدصلواتی مدیر #مدرسه_جشنواره و عهده دار مسئولیت داوران کودک و نوجوان بر خود لازم دیدم جهت روشن شدن افکار عمومی نکاتی را بیان کنم.
گفته این خانم را که گویا در فضای سینمای کودک فعالیت می کنند را نشات گرفته از کم اطلاعی ایشان از نحوه انتخاب داوران کودک و نوجوانان می دانم.
حدود بیست سالی است که از نزدیک با انتخاب داوران کودک و نوجوان آشنا هستم.
امسال بر خلاف سالهای قبل داوطلبان داوری کودک بسیار زیاد بودند .
مجبور بودیم از بین ۵۱۰ نفر مخاطب تنها ۳۲ نفر را برای داوری فیلمها انتخاب کنیم.
کاش خانم ترکمانی قبل از اظهار نظرشان درباره شستشوی مغزی این داوران تحقیق می کردند تا برایشان میگفتند چه نوابغی در این آزمون شرکت کرده بودند که آشنایی و اطلاعات آنها با سینمای کودک و نوجوان جهان بیش از من و ایشان بود.
خانم ترکمانی اگر گذرتان به اصفهان افتاد، حتما برایتان دیداری را با تعدادی از این داوران فراهم خواهم کرد تا متوجه شوید که نخبگان این نسل مانند من و شما فکر نمی‌کنند.
کاش در آزمون مصاحبه این داوران کنارمان بودید تا متوجه می شدید وقتی مصاحبه کنندگان که از نسل من و شما بودند از داوطلبین داوری کودکان و نوجوانان سوال می کردند: آخرین کتابی که مطالعه کردید چه بوده؟» نام چه کتابهایی را نام می بردند
خانم ترکمانی اتفاقا این کودکان و نوجوانان در طول دوران آموزش رفتاری را از خود نشان می دادند که کادر #مدرسه_جشنواره را برآن می داشت که هر موقع کلاسها تشکیل می شود مربیان با اطلاعات به روز و جدید وارد کلاس شوند.
خانم ترکمانی متاسفانه اطلاعات غلط به شما دادند.
دیگر دوران سوژه هایی که سالها پیش سینمای کودکان غرب آنها را گذرانده گذشته.
دوران سوژه های تقلیدی آن هم بصورت کاریکارتورگونه و تکراری سپری شده است.
نسل من و شما که با فیلمهای خوبی چون #باشو_غریبه_کوچک و #سازدهنی پرورش پیدا کرده پس چه انتظاری دارید این نسل با فیلمهای سخیف ارتباط برقرار کنند؟
خانم ترکمانی از شما و هر عزیزی دیگر که بر این اعتقاد است داوران کودک جشنواره امثال شستشوی مغزی شده تا به فیلمهای سطح بالا رای دهند دعوت میکنم دیداری با این داوران داشته و از خودشان سوال کنید چرا به همچون فیلمهایی رای داده اید تا خود برایتان از عملکرد و انتخابشان توضیح دهند.
خانم ترکمانی سوژه های عامیانه و فکری از هم فاصله ها دارند.
جشنواره های جهانی کودک هر فیلمی را به داوری و نمایش نمی گذارند .
البته من منکر این نیستم که فیلمهای عامیانه نیاید برای کودکان ساخته شود ولی در این چند وقت که از نزدیک با این داوران کودک و نوجوان ارتباط تنگاتنگ داشتم یک چیزی را آموختم و آن این است که:
دوران قوطی بگیر و بشین و دنبال نخود سیاه رفتن تمام شده است.

ارتباط با #داش_فرید
@DashFaridSalavati
کانال #داش_فریدصلواتی
https://telegram.me/farid_salavati
اینستاگرام #داش_فرید
http://www.instagram.com/faridsalavati

صادق بودن خطرناک شده

در دنیای هنر بازیگری ایران يک استعداد بي‌نظير بود

بیاییم بدجنس و بد ذات نباشیم

کودک ,داوران ,ترکمانی ,جشنواره ,کودکان ,خانم ,کودک و ,داوران کودک ,و نوجوان ,و نوجوانان ,این داوران

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آموزش مطالب جغرافیایی ترنم های یک زن